Saturn w Retrogradacji: Czas na Dorosłość i Osiąganie Celów

https://treeofwisdom.pl/wp-content/uploads/2024/06/blog-June-24--1280x720.png

Pełne okrążenie Saturna zajmuje około 30 lat, ponieważ jest to planeta zewnętrzna i porusza się powoli (w przeciwieństwie do, powiedzmy, powrotu Wenus, który ma miejsce co roku, ponieważ Ziemia jest znacznie bliżej).

W astrologii Saturn symbolizuje naukę, dyscyplinę, odpowiedzialność i pracę.

Jedno jest pewne, jego wpływ jest wystarczająco silny, aby skłonić nas do działania i osiągania wymarzonych celów.

Coroczna retrogradacja Saturna przypomina trochę powrót Saturna.

Czas dorosnąć, pokazać się i nabrać blasku finansowego!

Saturn to planeta powiązana z Koziorożcem, który, jak wiemy, jest najciężej pracującym znakiem w całym zodiaku, urodzonym, aby tworzyć 10-letnie plany zawodowe i rządzić salą konferencyjną.

Wszyscy możemy czuć się trochę tak, jakby Koziorożec dmuchał nam na kark podczas tej retrogradacji, domagając się informacji, jaki jest plan, jaki jest cel i co zamierzamy zrobić ze swoim życiem.

To sprawdzian rzeczywistości życiowej, który może być płynnym, błogim przejściem, jeśli się pozbierasz, lub bardziej wyboistą przejażdżką (aczkolwiek z dużo większym potencjałem rozwoju osobistego i pozytywnych rezultatów), jeśli dryfujesz , unikając lub ignorując pożar śmietnika na koncie bankowym, w pracy lub w domu.

Saturn chce zmusić cię do zmierzenia się z rzeczywistością życia, które tworzysz.

Zaniedbywanie swojego życia może prowadzić do zagubienia i poczucia bezradności.

Czy to jest to, czego chcesz?

Czy kieruje tobą nadzieja czy strach?

Dlatego weź na siebie odpowiedzialność za swoje życie, przeprowadź audyt i zaangażuj się w zmiany, których potrzebujesz, aby osiągnąć sukces.

Zastanów się, co chcesz osiągnąć i jakie masz cele w życiu, ale pamiętaj, że potrzebujesz pracy, aby te cele osiągnąć.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jego wpływ w każdym z domów astrologicznych jest odczuwany w inny sposób. Oto jak Saturn w retrogradacji może wpłynąć na każdy z domów:

Pierwszy Dom: Tożsamość i Samodyscyplina

Saturn w pierwszym domu może wprowadzić nas w życie, które wymaga więcej samodyscypliny i pracy nad sobą. To czas na zdefiniowanie swojej tożsamości i wzmocnienie wewnętrznej siły.

Drugi Dom: Finanse i Wartości

W drugim domu Saturn skłania nas do przemyślenia naszych finansów i wartości. To idealny moment, aby zająć się budżetem, oszczędnościami i inwestycjami, a także zastanowić się, co naprawdę cenimy w życiu.

Trzeci Dom: Komunikacja i Edukacja

Saturn w trzecim domu może wpłynąć na nasze umiejętności komunikacyjne i edukacyjne. Może to być czas na naukę nowych umiejętności, doskonalenie się w komunikacji i bardziej odpowiedzialne podejście do nauki.

Czwarty Dom: Dom i Rodzina

W czwartym domu Saturn skłania nas do refleksji nad naszym życiem domowym i relacjami rodzinnymi. To czas na wzmocnienie fundamentów naszego domu i zbudowanie silniejszych więzi rodzinnych.

Piąty Dom: Kreatywność i Romantyzm

Saturn w piątym domu może wprowadzić nas w życie romantyczne bardziej zorientowane na naukę i rozwój. To czas na poważniejsze podejście do związków i rozwijanie swoich pasji i talentów.

Szósty Dom: Zdrowie i Praca

W szóstym domu Saturn skłania nas do refleksji nad naszym zdrowiem i codziennymi obowiązkami. To idealny moment, aby zadbać o swoje zdrowie, wprowadzić zdrowe nawyki i bardziej odpowiedzialnie podejść do pracy.

Siódmy Dom: Partnerstwa i Relacje

Saturn w siódmym domu może wpłynąć na nasze partnerstwa i relacje. To czas na poważniejsze podejście do związków, budowanie trwałych relacji i rozwiązywanie konfliktów.

Ósmy Dom: Transformacja i Intymność

W ósmym domu Saturn skłania nas do refleksji nad transformacją i intymnością. To czas na głębokie zmiany, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, oraz na budowanie głębszych więzi intymnych.

Dziewiąty Dom: Filozofia i Podróże

Saturn w dziewiątym domu może wpłynąć na nasze podejście do filozofii, religii i podróży. To czas na poszerzanie horyzontów, naukę nowych rzeczy i bardziej odpowiedzialne podejście do podróży.

Dziesiąty Dom: Kariera i Ambicje

W dziesiątym domu Saturn skłania nas do refleksji nad naszą karierą i ambicjami. To idealny moment, aby skoncentrować się na swoich celach zawodowych, zbudować solidne fundamenty i dążyć do sukcesu.

Jedenasty Dom: Przyjaźnie i Społeczność

Saturn w jedenastym domu może wpłynąć na nasze przyjaźnie i zaangażowanie społeczne. To czas na budowanie trwałych relacji z przyjaciółmi i bardziej odpowiedzialne podejście do działań społecznych.

Dwunasty Dom: Duchowość i Introspekcja

W dwunastym domu Saturn skłania nas do refleksji nad duchowością i introspekcją. To czas na głęboką pracę wewnętrzną, medytację i zrozumienie siebie na głębszym poziomie.

Saturn w retrogradacji to czas, aby dorosnąć, przejąć odpowiedzialność za swoje życie i skupić się na osiąganiu swoich celów.

Jakie zmiany przyniesie Ci Saturn w retrogradacji?

Czy jesteś gotowy/a podjąć wyzwanie i zawalczyć o swoje marzenia?

Podziel się swoimi planami!

https://treeofwisdom.pl/wp-content/uploads/2020/08/tree-of-wisdom-final-05-e1597421557278.png

Profesjonalne analizy astrologiczne, horoskopy i rytuały, które przyciągną do Ciebie wyczekiwaną zmianę.

Bądź na bieżąco