Czym są domy w astrologii?

https://treeofwisdom.pl/wp-content/uploads/2022/05/10.png

Czym są domy w astrologii, co oznaczają i jak wpływają na horoskop?

Znaczenie domów w astrologii służy do reprezentowania różnych dziedzin życia, a każdy z nich wpływa w inny sposób na horoskop każdego z nas.

W sumie jest 12 domów, a każdy z nich odpowiada innej dziedzinie życia.

Astrologia to starożytna wiedza, która nie ogranicza się tylko do znaków zodiaku.

Im więcej eksplorujemy, tym lepiej rozumiemy, jak działa wszechświat.

Jednym z najważniejszych postaci tej nauki jest tzw. „astrolog”.

Możesz przyłapać ich na czytaniu twojego horoskopu i nierozumieniu, o co chodzi.

Na szczęście za chwilę zrozumiesz, co oznaczają szersze spojrzenie na swój horoskop.

 

Czym są domy w astrologii?

 

Mapa kosmiczna wyróżnia 12 domów przypisanych różnym znakom zodiaku.

Domy w astrologii informują nas o zdrowiu, pracy, związkach i pieniądzach ze wszystkim, co chcemy wiedzieć z wykresu urodzeniowego.

Odpowiadają one dwunastu znakom zodiaku i przypisanym im planetom.

Warto wiedzieć, co one oznaczają, aby uzyskać lepszy wgląd w swój osobisty horoskop.

Symbolika domów ułatwia astrologom przeprowadzanie szczegółowych analiz.

Astrologowie identyfikują dokładnie obszary twojego życia, z którymi związany jest twój horoskop na podstawie domów.

Na przykład każdy dom reprezentuje coś zupełnie wyjątkowego;

identyfikuje różne typy ludzi, miejsc lub sytuacji życiowych, które napotykasz po drodze.

 

Na kole zodiaku znajduje się 12 znaków astrologicznych i 12 domów.

Zaczynając od Barana, a kończąc na Rybach, każdy astrolog reprezentuje różne wartości, zgodnie z kolejnością koła zodiaku (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara).

Co tak naprawdę przedstawiają, zgodnie z przypisanymi im znakami lub planetami?

 

Dowiedz się co oznacza każdy z domów.

Domy w astrologii – znaczenie:

Pierwszy Dom: Twoja wyjątkowość

Twój pierwszy dom określa Twój wygląd, wizerunek, który przedstawiasz światu i pierwsze wrażenie, jakie wywierasz na innych. Energia twojego znaku zodiaku opisuje również, jak zaczynasz coś nowego. Przejmij kontrolę nad swoimi mechanizmami obronnymi i relacjami z nowym środowiskiem. Reprezentuje dynamikę twojego ego i twojego powierzchownego ego. Tak więc, podobnie jak Baran, pierwszy znak koła zodiaku odzwierciedla wyrażenie „ja jestem”, ponieważ koncentruje się na byciu jednostką.

Drugi dom: Twój system wartości

Drugi dom reprezentuje pieniądze i dobra materialne. Obejmuje to twoje finanse, twoje rzeczy i twój związek z darami, które posiadasz, zarówno materialnie, jak i duchowo. Jakie są Twoje nawyki konsumpcyjne? Ten obszar na kole zodiaku należy do Byka rządzonego przez Wenus, a jego hasło to „must have”. Twoja samoocena i samoocena również ożywają w tym obszarze wykresu.

Trzeci Dom: Twój styl komunikacji

Trzeci Dom rządzi Twoim myśleniem, stylem komunikacji i centrum poznawczym. Decyduje o wymianie energii z otoczeniem. Obejmuje to twoje rodzeństwo, kuzynów, sąsiadów i przedszkolaka. Ten dom jest rządzony przez Bliźnięta, nad którym czuwa Merkury. Decydują o tym, jak wyrażasz siebie poprzez pisanie, mówienie, media społecznościowe lub sztukę. Kluczową frazą Gemini jest „myślę”.

Czwarty Dom: twoje emocje

Czwarty Dom rządzi twoją obecną świątynią i domem, w którym dorastałeś. Ten obszar wykresu, rządzony przez księżyc, mówi o Twoim pochodzeniu, poczuciu bezpieczeństwa i pochodzeniu emocjonalnym. Ten dom również kręci się wokół twojego połączenia z przeszłością, w tym twojej linii rodowej. Ta energia emocjonalna należy do wrażliwego Raka. Kluczową frazą tego znaku jest „Czuję”.

Piąty Dom: Twoje Wewnętrzne Dziecko

Piąty Dom to dom radości, zabawy, kreatywności, radości i romansu. Dotyczy to twojej kreatywności i spontanicznej ekspresji. Jaki byłeś, gdy byłeś dzieckiem? Co sprawia, że jesteś szczęśliwy? Rządzony przez wiecznie jasne słońce, Leo jest władcą piątego domu, a ich kluczową frazą jest „Chcę”.

Szósty dom: Twoje nawyki i zdrowie

Szósty dom, rządzony przez zaradną Pannę, określa Twoje codzienne życie. Określa również poziom umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów. Obejmuje to Twoje codzienne obowiązki, nawyki zdrowotne i troskę, z jaką podchodzisz do pracy. Szósty dom reprezentuje również twoje zwierzęta i podejście organizacyjne. W końcu kluczową frazą Panny jest „analiza”.

Siódmy Dom: Twój Związek

Siódmy Dom kręci się wokół związków partnerskich: małżeństwa, partnerstwa biznesowego, relacji rodzinnych, bratnich dusz i relacji z partnerami. Reprezentuje również twoich wrogów. Umowy, kontrakty lub mediatorzy, tacy jak adwokaci, również wchodzą w zakres tego domu. Jest rządzony przez Wagę, rządzony przez Wenus, a jego kluczową frazą jest „równowaga”.

Ósmy Dom: Twoja Transformacja

Ósmy Dom jest często określany jako Dom Śmierci, zarówno dosłownie, jak iw przenośni. Ten dom rządzi również seksem. Obraca się wokół odrodzenia, kryzysu, zmiany, uzależnienia, transformacji, odrodzenia i twojego związku z nimi. Określa twój spadek, finanse twojego partnera lub ile jesteś komuś winien (w tym twoje długi i podatki). Ten obszar na kole zodiaku należy do Skorpiona rządzonego przez Plutona, a jego hasło brzmi „Chcę”.

Dziewiąty Dom: Twoje aspiracje do wyższej wiedzy

Dziewiąty Dom zarządza szkolnictwem wyższym, w tym twoim duchowym rozumowaniem, rozszerzaniem systemów wierzeń i osobistymi filozofiami. Rządzony przez ucznia Jowisza, Strzelca, kręci się również wokół długich podróży, języków obcych, kultury i handlu. Jasny charakter tego znaku zodiaku w życiu kieruje się powiedzeniem „rozumiem”. W tym domu wszystko jest możliwe.

Dziesiąty Dom: Twoje dziedzictwo i reputacja

Dziesiąty Dom zarządza twoją karierą, polami sławy i twoją reputacją w społeczeństwie. Obejmuje to sławę, sukces materialny lub dążenie do sukcesu. Ten dom, znany również jako „dom sławy i honoru”, określa twój stosunek do władzy (w tym twojego ojca i rządu) oraz twoich osiągnięć. Należy do Koziorożca, nosi Saturna, symbolizuje frazę „ja używam”.

Jedenasty Dom: Twoja wizja i powiązania

Jedenasty Dom rządzi twoimi osobistymi celami i obszarami twojego życia, które są związane z pragnieniami, nadziejami, twoim prawdziwym powołaniem i przyjaźń.

Rządzony przez Wodnika pod patronatem Urana, Jedenasty Dom również obraca się wokół społeczeństwa, grup, kręgów przyjaciół i rozległej sieci relacji. Wodnik używa słowa „wiedzieć” jako słowa kluczowego

Dwunasty dom: twoja duchowość

Dwunasty dom rządzi twoimi sekretami, twoją podświadomością, twoim światem fantazji i przyjacielem z koszmarów.

Zajmuje się karmą, samozniszczeniem i rozwojem duszy z powodu katastrofy. Identyfikuje ukryte siły, a 12. Dom jest rządzony przez Ryby, rządzony przez Neptuna.

Kluczową frazą tego znaku jest „wierzę”.

https://treeofwisdom.pl/wp-content/uploads/2020/08/tree-of-wisdom-final-05-e1597421557278.png

Profesjonalne analizy astrologiczne, horoskopy i rytuały, które przyciągną do Ciebie wyczekiwaną zmianę.

Bądź na bieżąco